Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:17


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Volkswagen Golf GX
Post: 20 gru 2018, 11:38 
Pasażer w VW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sie 2018, 13:40
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Golf GX
Rok produkcji: 0
Zaawansowanie prac: 51%
Obrazek


Siema :)

Kiedyś otto 1.5, teraz diesel 1.9d 1y(może na 2020 jak ogarnę się z mieszkaniem to kupię chociaż jakieś 1,8 z mk2)

Aktualnie:
Komplet rozpórek Bensona dla usztywnienia budy.
Oryginalne wnętrze.
Zielone szyby.
Felgi Intra 1984r. - z katalogu części tuningowych do VW, do dziś nie wierzę, że udało mi się je znaleźć w normalnych pieniądzach.
Radio Augsburg SQR 29.
Głośniki 2x Alpine.
Wlot Kamei.
Kierownica 2 ramienna.
Lampy Wesem + żarówki Philips Racing Vision.
Dystanse: R-35mm, F-20mm.
Sprężyny progresowne MAD -40mm.
Poliuretany na tylnej belce.
Silnik 1.9d 1y, cyka jak zegarek i ma kopa jak td :)

Wykastrowany samiec 83' z Vinem na kielichu.
Poniżej korespondencja z byłą właścicielką którą znalazłem na facebooku po wcześniejszych danych z umowy:

"Witam, po pierwsze ciesze się że nadal jeździ. zbyt wiele panu ie pomogę ponieważ nie znam się na samochodach. Z tego co wiem, to najpierw jeździła nim kobieta 67 letnia i jej mąż nie chciał go sprzedać, był cały czas garażowany. Lata stał bo ona już nie mogła jeździć i dopiero gdy zmarła to sprzedał go mojemu znajomemu mechanikowi samochodowemu ze Środy Śląskiej. Potem on wyremontował go sobie, zmienił silnik, dodatkowo zrobił takie zabezpieczenie żeby nikt nie mógł go odpalić (tajemny przycisk ale to potem elektryk usunął bo się coś psuło), jeździł nim chyba 2 lata i następnie z bólem serca sprzedał mojemu ojcu ponieważ wyjechał na stałe za granice. Mój tato jeździł nim 5 lat i gdy wzrok mu się zepsuł to dał mi go w prezencie. Jeździłam nim 15 lat, (tylko w okolicach mojego miasta, czasem do Wrocławia i cały czas był w garażu) wcale się nie psuł jakoś poważnie, byłam bardzo zadowolona ale ponieważ by już wieloletni i brat odsprzedawał swój młodszy samochód to postanowiłam go komuś sprzedać kto się nim lepiej zajmie. Niestety też tato zmarł przed jego sprzedażą i trochę mi było tego wszystkiego żal, ale tak to bywa. Cieszę się że Pan nim nadal jeździ. Wszystkie te zmiany o których pan pisze zrobił ten mechanik, . Na pewno był benzynowy bo zawsze był problem z nalewaniem paliwa a te inne zmiany to się nie znam. Pozdrawiam ."

Dzień zakupu. Felgi od mk2, kierownica polo GT, zgnita prawa podłużnica :)
Obrazek
Weszła nowa felga, Intra 1984r
Obrazek
Test ride, komentarz chwilę później: "japierdole".
Obrazek
Rodzina w komplecie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Regeneracja belki, wstawione czerwone poliuretany, nowe przewody hamulcowe i wszystko co było tylko możliwe.
Obrazek
Naprawa lewej podłużnicy.
Obrazek
Naprawa prawej podłużnicy, tutaj klasycznie była masakra.
Obrazek
Naprawa próg-podłoga. Zdjęcie oczywiście przed remontem, w chwili obecnej jest Pico Bello.
Obrazek
Pierwsze poważne czyszczenie przed Oldtimerbazar we Wrocławiu.
Obrazek
Z młodszym bratem(mk2 z pakietem kamei x1) - Zlot w Lubiniu
Obrazek
Wnętrze, radio Gamma 1, zegary VDO, własnoręcznie wykonany 8ball i kierownica ze starszej wersji która jest dla mnie estetycznym przekozakiem.
Obrazek
Obrazek
Ostatnie zdjęcia, również zlot w Lubiniu.
Obrazek
Obrazek

Plany:
Pomimo tego, że samochód już nigdy nie będzie oryginalny nie chciałbym zbyt mocno bawić się w tuning, od momentu zakupu (08.2018), zrobiłem nim już ponad 4 tysiące kilometrów.
Jest to samochód do jazdy codziennej, więc gwint totalnie odpada, felga zostaje bo dodaje uroku i nie jest mi jej jakoś mocno żal.

Odświeżenie lakieru.
Blenda w miejsce tablicy, szukam takiej z napisem "GOLF" - więc jakby ktoś miał.. :)
Ogarnięcie rudej przy oświetleniu tablicy.
Wymiana wszystkich chromowanych klinów szyby.


Ostatnio zmieniony 05 lut 2019, 09:09 przez kub., łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Volkswagen Golf Typ 17
Post: 23 gru 2018, 10:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2012, 21:31
Posty: 564
Lokalizacja: Dębica
Samochód: Golf mk1
Rok produkcji: 1980
Zaawansowanie prac: 1%
Wykastrowany samiec 83' z Vinem na kielichu.
to dobry tekst :D
fajna rzecz ta historia auta od pani z FB, czyli najprawdopodobniej to ten mechanik podmienił nadwozie?
zbieżność była już sprawdzana po wspawaniu mocowań belki?
jeszcze kierownicę 4-ro ramienną poszukaj i bajka :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Volkswagen Golf Typ 17
Post: 04 lut 2019, 08:59 
Pasażer w VW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sie 2018, 13:40
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Golf GX
Rok produkcji: 0
Zaawansowanie prac: 51%
Niestety miałem małą stłuczkę pod centrum handlowy, pojechałem po śrubki za 2zł do Casto a skończyło się tak:

Obrazek

Gość jechał Fordem Ka, zagapił się i delikatnie wgniótł mi tylny pas, belka zderzaka również była nie do odratowania. Z dwojga złego sytuacja bardzo pozytywna, gość wyszedł z fury, zaczął mnie przepraszać, podziwiał furę i mówi: "miałem kiedyś Capri, wiem co czujesz, ile?".
:D
Wymusiło to na mnie zakup czarnych zderzaków z polcaru bez chrom listew, ale nawet zaczął mi się bardziej podobać, myslałem, że bardziej będzie się gryzł z listwami bocznymi.

Mat, zbieżność na poważnie będzie ustawiana dopiero po wymianie amortyzatorów. Generalnie zastanawiam się nad gazowymi MTS'ami(miały być Boge ale kusi mnie możliwość ustawienia skoku do wysokości sprężyn w mts, poza tym mieszkam we Wrocławiu więc zakładam wymianę za jakieś 2 lata). Na chwilę obecną położyłem go na holenderskich sprężynach MAD -40/40, usiadł tak jak chciałem, ale niestety olejowe seryjniaki nie dają sobie rady...

Mały aktual, -40mm, nowe zderzaki, grill, kierunki, lampy WESEM, weszły antywłamaniowe podkładki pod klamki oraz wlot Kamei.
W tym tygodniu zakładam również dystanse 20mm na przód, oraz nową antenę ze wzmacniaczem Abasco i radiem Blaupunkt Augsburg SQR 29.

Także powoli do przodu ;)

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net