Dzisiaj jest 09 maja 2024, 14:03


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mk1 by Bartek 1981
Post: 10 paź 2016, 09:26 
Pieszy

Rejestracja: 29 wrz 2016, 16:47
Posty: 6
Samochód: Mk1
Rok produkcji: 1981
Zaawansowanie prac: 100%
Witam

Marka: GOLF
Model: MK1
Rok: 1981
Na początek krótka historia golfa...

W 2012 mój brat, miłośnik VW stał się szczęśliwym właścicielem tej oto MK1. Zapłacił 1400 zł za w pełni sprawne auto bez widocznych ognisk korozji itp. w stanie bdb. Niestety nie mam zdjęć z tego okresu. Miał zamiar ją robić, ale powiększająca się rodzina nie sprzyjała tym planom. Tak też ja dostałem golfa w 2014, byłem świeżo po prawku, nigdy wcześniej nie miałem styczności z silnikiem diesla 1.6 wolno ssącym. Autko mi gasło często itp. co było bardzo męczące dla młodego kierowcy. Nie chciałem go wtedy, miałem zamiar sprzedać i kupić coś "normalnego". Parę razy będąc nim gdzieś niektórzy zaczepiali i pytali czy nie chce sprzedać podając zaskakująco wysokie ceny w porównaniu do wydanych 1400 zł za ten egzemplarz. Spytałem brata czemu ludzie tak reagują ? Dodam, że nie miałem styczności wtedy z żadnymi tuningami i nie byłem w ogóle w temacie co to klasyk. Zabrał mnie wtedy na mój pierwszy zlot fanatyków i tak się zaczęło. Auto zostało u mnie po dziś dzień i jest masa planów. Zacząłem wtedy staż, i każdy zarobiony grosz włożyłem w golfa. Nie ma co dużo pisać, byłem "świeżakiem" i chciałem go jak najszybciej zrobić i jeździć. Zbiłem tylko szpachlę z boków auta bo jakiś rzeźbiarz zaszpachlował boczne rowki pod listwę. Tak samo dziurki w progach pod listwy, ale to już zostawiłem, bo i tak nie miałem listw progowych. Po skończeniu golf wyjechał pod koniec 2014, załapał się jedynie na zakończenie sezonu w Gdańsku ;) I tak jeździłem jeszcze cały 2015 i teraz w sezonie 2016. Nic specjalnego: gwint, lusterka chrom, uszczelki z chromem w oknach, repliki BBS - Dare 15', 1,6 TD pod maską, głośne klekotanie i nowy lakier : L50E Adriatic Blue, niestety położony na te wszystkie kolory tęczy które już były wcześniej na aucie.
Foto :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale to nie był szczyt moich marzeń. Aktualnie golf stoi niemalże rozebrany w garażu, czeka na przyszły sezon i trochę więcej kasy ;) Analizując, stwierdzam że najszybciej wyjedzie za 3 lata, bo nie chce wyjechać nim puki nie osiągnę 100% mojej wizji. W przyszłym sezonie jest zaplanowane wycięcie dziury pot flat-dach z polo lub twingo, kupno silnika 2.3 v5 AQN i przygotowanie komory pod niego, oraz wypiaskowanie całej budy, konserwacja i lakierowanie. Resztę zdradzę gdy chwilowo wyznaczony cel zostanie osiągnięty.

Na chwile obecną wczoraj zrobione fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę, że po piaskowaniu nie będzie problemów. Buda jest w naprawdę dobrym stanie, przynajmniej tak wygląda. Na podłodze jeszcze oryginalna guma była i chyba dwa niewielkie ogniska korozji. Niestety poprzedni lakiernik który miał się tym zająć najwidoczniej prysnął na to po prostu baranka i tyle. Teraz widać że coś spod tego wychodzi. Stąd plan na piaskowanie, i też po to żeby się upewnić jak ta buda wygląda.

Tak jak pisałem, gdy będą jakieś newsy będę na bieżąco wrzucał. Choć na razie idzie zima i prace będą trochę stały jak wiadomo. Na wszelkie pytania będę się starał w miarę sprawnie odpowiedzieć, o ile jakieś będą. Za wszelkie życzenia powodzenia itp z góry dzięki ;)

Pozdro. :)


Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 20:53 przez Bartosz Podolak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mk1 by Bartek 1981
Post: 10 paź 2016, 17:09 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sty 2014, 21:35
Posty: 203
Samochód: mk1
Rok produkcji: 1983
Zaawansowanie prac: 75%
spoko kolego ale zdjęcia wrzuć w miniaturkach bo te to musiałem przez 50cali lcd oglądać :lol: a mimo wszystko zaraz pewnie pojadą że do orginału to mu już dużo brakuje sam jak bym miał takie klamki wstawione ti bym juz pewnie lambo dorsy zrobił :roll:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mk1 by Bartek 1981
Post: 10 paź 2016, 20:20 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2013, 20:38
Posty: 487
Lokalizacja: Zgniłkowa Vw Kotlina DKL
Samochód: golf 1
Rok produkcji: 1980
Zaawansowanie prac: 99%
zmniejsz foto ,nie mam projektora w domu a chciałbym zdjęcia zobaczyć :D

_________________
DKL podstawa to zrobić z niczego coś ,,.
Forumowy diagnosta fan mk1 w oryginale


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mk1 by Bartek 1981
Post: 10 paź 2016, 20:57 
Pieszy

Rejestracja: 29 wrz 2016, 16:47
Posty: 6
Samochód: Mk1
Rok produkcji: 1981
Zaawansowanie prac: 100%
Ok, zdjęcia pomniejszone, sorry za to :P

Klamki już takie były. Ponoć kiedyś było to modne :D Ale mam u znajomego który będzie lakierował ładne z oryginalną klamką, leżą i czkają. Ogólnie buda to oryginał, jedyna rzecz która jest tutaj wspawana to tylne nadkola. To wszystko co wiem. Ale z góry zapowiadam że to nie będzie koza robiona na oryginał ;)

znalazłem jeszcze jeno, chyba najfajniejsze foto na jakim się załapała niebieska strzała

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mk1 by Bartek 1981
Post: 11 paź 2016, 19:45 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sty 2014, 21:35
Posty: 203
Samochód: mk1
Rok produkcji: 1983
Zaawansowanie prac: 75%
FOTA fajna gdyby mk1 był z przodu to bym głosował na zdjęcie do kalendarza


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mk1 by Bartek 1981
Post: 16 lis 2016, 17:55 
Pieszy

Rejestracja: 29 wrz 2016, 16:47
Posty: 6
Samochód: Mk1
Rok produkcji: 1981
Zaawansowanie prac: 100%
Witam
Przymierzam się powoli do zakupu swapa. Jak już pisałem padło na 2.3 v5 AQN 170 KM. Kupuję sam osprzęt bo nie chcę mi się potem bawić z wrakiem auta i niby złomowaniem. Na co mam zwrócić uwagę ? Co mi jest potrzebne do zrobienia swapa ? (Silnik skrzynis co jeszcze?). To mój pierwszy swap więc proszę o pomoc.

Druga sprawa. Silnik po zakupie chcę wysłać na dopieszczenie. Na przeglad, uszczelnienie itp.
Do tego chcę go wysłać na chromowanie w czesciach.

I teraz jak to zrobić ? Czy najpierw wysłać na chromowanie a potem niech oni go obejrzą, zrobią co trzeba, uszczelnią odpowiednio i skręcą odpowiednio tak żebym go już potem nie rozkręcał, czy odwrotnie ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mk1 by Bartek 1981
Post: 16 lis 2016, 19:24 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sie 2015, 11:08
Posty: 91
Lokalizacja: Zamość
Samochód: VW GOLF MK1
Rok produkcji: 1981
Zaawansowanie prac: 25%
Bartosz Podolak pisze:
Witam
Przymierzam się powoli do zakupu swapa. Jak już pisałem padło na 2.3 v5 AQN 170 KM. Kupuję sam osprzęt bo nie chcę mi się potem bawić z wrakiem auta i niby złomowaniem. Na co mam zwrócić uwagę ? Co mi jest potrzebne do zrobienia swapa ? (Silnik skrzynis co jeszcze?). To mój pierwszy swap więc proszę o pomoc.

Druga sprawa. Silnik po zakupie chcę wysłać na dopieszczenie. Na przeglad, uszczelnienie itp.
Do tego chcę go wysłać na chromowanie w czesciach.

I teraz jak to zrobić ? Czy najpierw wysłać na chromowanie a potem niech oni go obejrzą, zrobią co trzeba, uszczelnią odpowiednio i skręcą odpowiednio tak żebym go już potem nie rozkręcał, czy odwrotnie ?


Ja proponowałbym bym zakup jakiegoś angola bądź rozbitka. Może zdarzyć się tak że ten silnik z osprzętem który kupisz na palecie nie będzie się nadawał do jazdy. Ja ten temat przerabiałem z 1.8T i wolałbym teraz kupić całe auto i je sprzedać na części. Potrzebne będą silnik z osprzętem, wszystkie duperele typu czujniki, sonda, przepływka, Ecu, wiązka nie cięta, skrzynia, sprzęgło, o półoskach w gre wchodzi tylko custom bo z żadnego auta nie dobierzesz, z Ecu przeba wywalić immo, chłodnicę inna sporas (np. z passka B3), poduszki silnika custom, starowanie sprzegła custom. Pracy przed tobą sporo i kosztów. Nie wierz w opowieści że kogoś swap wyniósł na gotowo 2000zł, to jest nie realne. No chyba że jakiegoś pchlarza 1.1 2 gaźniku lub TD. Ale nie piszemy o takim silniku.

Ja najpierw odpaliłem motor na gotowo, potem bawiłem się w kosmetykę.

_________________
CultStyleZamosc


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net