Dzisiaj jest 09 maja 2024, 14:37


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 18 sie 2014, 15:56 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2014, 20:28
Posty: 79
Samochód: GOLF MK1
Rok produkcji: 75
Zaawansowanie prac: 25%
Witam :D

chciał bym wam pokazać moje następne a zarazem drugie auto z rodziny VAG :D
jest nim długo oczekiwany Golf MK1 75r 1.6 D :D

MODEL: Golf mk1
SILNIK: 1600 D
MOC: 54KM
MODY POD MASKA: brak
ZAWIESZENIE: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
KOLA: Ori 13"
NADWOZIE: Wersja LX
WNĘTRZE: seria z fotelami i kanapa od mk2
AUDIO: Stare radio kaseciak które pasuje tu jak ulał

Plany : Gwint
Koło
Lakierowanie całej budy
Obszycie ori foteli
itd plany na pewno będą do chodzić nowe z biegiem czasu :) ale te to mój priorytet :D

Tak wyglądał jak go kupiłem :D

Obrazek

[b]tu już po pracach z od świeżeniem lakieru polerka itp


Obrazek

tak to wygląda po przełożeniu foteli od mk2 i wyczyszczonym środku

Obrazek

i takie tam gadżety :P

Obrazek

Obrazek

z trasy MK1 wsiadasz i cofasz się w czasie jest klimat :D
w szoku jestem jak mało pali ten 1.6 D :D


https://www.youtube.com/watch?v=sH2x8Kj ... e=youtu.be

od dziś zacząłem pomału przygotowywać golfa pod malowanie :D zacząłem go rozbierać :P
na dzień dzisiejszy widzę ze na prawdę jest w dobrym stanie :D aż się nie spodziewałem :)
niżej klika fot z tego co dziś zrobiłem :D


Obrazek

Obrazek

dziś praca nad golfem poszła do przodu porozbierałem trochę i umyłem wszystkie elementy które były pokryte smarem itp gównem który był tłusty jak paczek :P pod sierpami okazało się ze jest dobrze a nawet bardzo dobrze :D zabrałem się tez za błotnik który widać ze był kiedyś naprawiany ... ale z tego co widzę to było przytarcie :P także nie jest złe :D cdn :P a tu foty z pracy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dziś od rana usunąłem grube rysy i odpryski i zmatowałem lewa stronę :P teraz będzie czas na lizanie szpachla :P

Obrazek

auto wstępnie zmatowane :D
teraz czas na wypełnienie ubytków a później baranek na przód i tył i progi :D a konserwacje nadkoli i podłogi zrobię po lakierowaniu :)


Obrazek

mk1 zakonserwowane bolem do karoserii która można malować tak samo nadkola i został pryskniety podkładem w miejscach które tego wymagały najbardziej , po to tez zęby zobaczyć czy jeszcze trzeba coś poprawić ... od razu mówię ze będą tutaj sierpy także za bardzo sie nie spuszczałem pod sierpami :P jedynie wyczyszczone i zakonserwowane :D

Obrazek

auto u lakiernika to wiec ja w ziołem się za odnowienie paru elementów :D ( Lampy tył , znaczki , Grill , kierunki mocowanie wycieraczek itp ) co dziennie coś tam się wyczyści odnowi także jest co robić :D

Obrazek

ogarnąłem dziś lampy czyli są odświeżone i odmalowane + przyciemniony pas górny :D

Obrazek

dziś odnowiłem znaczki :D pomalowane wpierw na czarno później każda literka na srebrny z brokatem :D

Obrazek

MK 1 w kolorze :D
foto przez szybkę bo stoi u lakiernika w garażu bo powiedziałem żeby mi go przechował jeszcze z 2 dni :P


Obrazek

z nowych fantów to wpadły nowe dywaniki :D

Obrazek

dziś udało mi się zrobić polerkę :D
takich elementów jak przednie błotniki , maska i parę drzwi :D
krótki filmik jak to wygląda :P


https://www.youtube.com/watch?v=sRAUUqw ... e=youtu.be

polerka praktycznie skończona jeszcze tylko mleczko na hologramy i będzie jak trzeba :D
teraz czas na odnawianie zderzaków itp :D


Obrazek

Obrazek

a króciutki filmik :D

https://www.youtube.com/watch?v=dkmkAne ... e=youtu.be

od razu mowie ze pomazałem przypadkowo maskę po lewej stronie widać to na filmie ... ale jest już to zrobione :P

Kurier właśnie przyniósł mi paczkę z gwintem na tył do mk1 praktycznie nowka tyle co leżał w garażu :D

Obrazek

dziś poszła konserwacja na mk1 :D nadkola , podłoga i profile zamknięte :D

Obrazek

Obrazek

przy golfie ogarnąłem zderzaki i sierpy struktura :D
po przykręcałem lampy , znaczki i wycieraczki i grill :D tak to na razie wygląda :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

coś idzie do przodu :D pomału się składa :D
jest taki plan w głowie na przyszłość zeby nie inwestować w tapicere ... tylko wypier... wszystko ze środka i zostawić tylko dwa przednie fotele jakieś kubełkowe i zmajstrować klatkę ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 18 sie 2014, 16:16 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sty 2013, 16:02
Posty: 657
Lokalizacja: Słupsk Pomorze
Samochód: Golf MK1 5d 1.9TD
Rok produkcji: 1979
Zaawansowanie prac: 99%
1 raz widzę, że ktoś maluje auto z przykręconymi zderzakami :D
Ogólnie fajnie napisałeś temat wszystko po kolei i nawet filmiki są co się rzadko zdarza.
Co do auta no to szkoda, że szczepan :D Ale to praktycznie większość na forum tak ma.
Jak widać na foto to jakoś aż dziwne, że nie widać nigdzie rdzy. Musiał chyba więcej stać nieużywany w garażu albo mieć jakiś czas temu remont.
Nic mi nie pozostaje jak życzyć powodzenia. Najgorsza robote już masz chyba wykonana.
Teraz detale które są ważnym elementem.
Pozdrawiam!

_________________
Mój projekt: http://www.vwmk1-garage.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=461


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 18 sie 2014, 19:10 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2013, 20:38
Posty: 487
Lokalizacja: Zgniłkowa Vw Kotlina DKL
Samochód: golf 1
Rok produkcji: 1980
Zaawansowanie prac: 99%
ja wiem ze sie czepiam ale fuszere to odwaliles na calego pod zderzkaiem to sie nie maluje ? slizgow sie nei wyciaga ? tam najwiecej gnije choc by ten golf byl ze zlota tam zawsze jest korozja powiedz jeszcze antene wykreciłes ? szyby wyciagles wogole ? a konserwacja razem z przewodami hamulcowymi lapami kawalkami wachaczy moze jeszcze belka tylna to sie nazywa konserwacja ? to widze jakeis nowe metody sa widocznie aj zostalem daleko w tyle wyciagajac wszytkie manele i sprawdzajac cm po cm czy nie ma rdzy golf robiony na szybko nie wroze mu dlugiej przyszlosci pewnei pojezdzisz chwile zacznie wychodzic ruda i skonczy na znanych portalach .Nie podoba mi sie robota bo jak by byla robiona z głowa golf mial i nadal jeszcze przez chwile bedzie miał potencjał .

_________________
DKL podstawa to zrobić z niczego coś ,,.
Forumowy diagnosta fan mk1 w oryginale


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 18 sie 2014, 20:56 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2012, 18:39
Posty: 413
Lokalizacja: Straszęcin - Dębica
Samochód: Golf Mk1 5d GLS
Rok produkcji: 1981
Zaawansowanie prac: 25%
KAPEC1987

piotus23 dobrze Ci radzi i trzeba mu przyznać racje. Widziałem już taką jedną jedynke, że zaraz po malowaniu była mega, a jak zobaczyłem ją rok później to :shock: szok ile rdzy wyszło

Popraw kilka rzeczy póki nie jest za późno :idea:

Patrząc na Mk2 to można powiedzieć, że robisz ze smakiem ;)
Powoli, a dokładnie i do celu.

Wytrwałości życze i pozdraVWiam :)

_________________
Škoda Fabia I vRS - https://www.facebook.com/skodafabiavrsbymajeczka/
Volkswagen Jetta A2 CL - daily
Volkswagen Golf mk1 GLS (automat) - sprzedany
Fotografia - https://www.facebook.com/mateuszmajkafotografia/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 18 sie 2014, 21:34 
kierowca VW Golf

Rejestracja: 03 sie 2014, 09:37
Posty: 73
Rok produkcji: 0
Zaawansowanie prac: 1%
fajny ale z malowaniem to fuszera na maxa szyby nie wyciagniete przeciesz to nie jest duzo pracy a najwiecej wilgoci jest pod uszczelkami belki zderzaka slizgi wszystko zostalo robione po lepkach nie szkoda kasy ??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 19 sie 2014, 15:13 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2014, 20:28
Posty: 79
Samochód: GOLF MK1
Rok produkcji: 75
Zaawansowanie prac: 25%
nie będę sie tłumaczył bo nie o to tu chodzi :D
auto kupiłem z celem zrobienia go nie numerem jeden bo numerem jeden mam mk2 :) kupiłem go po to żeby zrobić go zęby wyglądał i poprawić mu wygląda i lakier ... może i nie robię tego jak nie którzy ze czyszczę karoserie do gołej blachy i wykręcam wszystko co się da ... i spawam reperatury ... auto kupiłem w stanie dobrym blacharsko i silnikowo ... lakier był do bani ... z szybami był problem taki ze ktoś już coś przy nich majstrował i wrzucił je razem z uszczelka na klej do szyb ... progi jak i dolne blachy przód i tył są ok bo może tu nie widać ale szlifowałem je bo w dwóch miejscach miałem ogniska korozji ale dało się to zrobić ... robię wszystko sam a lakiernika był po znajomosci także to było pomalowane ze tak powiem ze flachę jedynie farba mnie kosztowała :) gdyby auto było w tragicznym stanie blacharskimi to na pewno bym go nie malował itp a na pewno bym go nie kupił ... wiem i zgodzę się o tym ze auto nie było oczyszczone i gdzieś może coś być ale na pewno nie ma tego na karoserii ... wiem ze dużo mi brakuje do nie których projektów tutaj ... no ale cóż zrobiłem tak i macie prawo do swojego zdania :) zgodzę się ze nie wszystko może było zrobione jak trzeba no ale ... mimo tych błędów mam nadzieje ze efekt końcowy będzie się wam choć trochę podobał .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 19 sie 2014, 20:53 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2013, 20:38
Posty: 487
Lokalizacja: Zgniłkowa Vw Kotlina DKL
Samochód: golf 1
Rok produkcji: 1980
Zaawansowanie prac: 99%
tylko pogratulowac ze nie musiales wspawywac nic ale gwint i kolo nie zaslonia calosci lipnej roboty wiesz jaki jest najlepeszy efekt koncowy w twoim projekcie jak go rozbierzesz jeszcze raz i jeszcze raz zrobisz mu remont ale remont nie odnowe na szybko jaki problem z szybami uszczelki mozna kupic nie da sie wyciagnac szyb wycinasz z uszczelkami i po sprawie co do lakiernikow i blacharzy czy co ty myslisz ze kazdy na tym forum spi na kasie ? 90 % ludzi na forum grzebie przy swoich autach sama choc zawodu sa lekarzami tak lekarzami ,piekarzami itd nie bede pisal o wszystkich bo troche by tego tutaj wyszlo wszyscy sie uczyli od wszystkich dobra negatywna opinia o twoim aucie jest motywacja aby to naprawic zeby bylo jak nalezy chyba ze ja tak mam tylko a inni nie chociaz chyba nie bo Hariseq autem już jezdzi a mowi ze wciaz nie jest ono takie jak by chcial i poprawia caly czas a baze mial jak dzwon

_________________
DKL podstawa to zrobić z niczego coś ,,.
Forumowy diagnosta fan mk1 w oryginale


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 19 sie 2014, 21:22 
VW wyjadacz forumowy

Rejestracja: 07 lip 2013, 20:00
Posty: 632
Samochód: g1
Rok produkcji: 79
Zaawansowanie prac: 1%
piotus23 dobrze prawisz, każdy dąży do perfekcji i zawsze sie znajdzie coś co można i trzeba poprawić tylko dla swojej satysfakcji że coś zrobiłeś idealnie.

Powodzenia w dalszym dłubaniu

_________________
moje padłooo


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 20 sie 2014, 14:02 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2014, 20:28
Posty: 79
Samochód: GOLF MK1
Rok produkcji: 75
Zaawansowanie prac: 25%
wiem ze nie jest on perfekcyjnie zrobiony jak trzeba ale chce go narazie zlozyc i nacieszyc sie jazda... nie planoje go sprzedawac wiec dluzo czasu bede mial zeby poprawiać błędy i dążyć do fajnego efektu ... dajcie mi szanse i czas pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 20 sie 2014, 19:54 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2014, 20:28
Posty: 79
Samochód: GOLF MK1
Rok produkcji: 75
Zaawansowanie prac: 25%
w 85% złożony :D

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 22 sie 2014, 20:44 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2012, 22:00
Posty: 1264
Lokalizacja: Großpolen PWL / Monachium
Samochód: MK1 x3
Rok produkcji: 0
Numer GG: 4474704
Zaawansowanie prac: Mam kilka aut
W zasadzie wszystko co chciałem powiedzieć napisał Piotruś....

- Kładłeś konserwacje na zamontowanym zawieszeniu - nogi też myjesz w skarpetkach?
- Za rok wypadnie Ci rura wlewu bo jak widzę, wlew też pomalowałeś bez odkręcania...
- Lampy są przyciemniane szprejem - za to zabierają dowody więc chyba robisz na lewo przeglądy.
- Farba za flaszkę? to pewnie dobrze leży?

Forum jest (moim zdaniem) aby przedstawić swoją pracę, co wiąże sie z wysłuchaniem opinii (w tym krytyki) innych i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków.

Jeśli zrobiłeś auto żeby 'było' - to radzę, żebyś już żadnego nie robił - nawet mogę dopłacić Ci do biletu miesięcznego (dla dobra motoryzacji). Uważam, że źle trafiłeś - to nie jest tania zabawa - może lepiej rower - albo modele w skali - kup do takich reperatur?


fajne masz felgi w MK2 - co to za model?

_________________
werk137.pl - Zapraszam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 23 sie 2014, 13:48 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2014, 20:28
Posty: 79
Samochód: GOLF MK1
Rok produkcji: 75
Zaawansowanie prac: 25%
ziom zostawię cie bez komentarza ... ale dzięki za twoja krytykę :D pomyśle nad tym :D a co do biletu nie musisz się dokładać mam dwa auta jeszcze ... a jesli ci sie nie podoba golf to nie musisz tracic czasu na wchodzenie na ten temat :) pozdrawiam :D
a felgi to MTI 3tlg i za jakis czas wpadaja do mk1 .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 23 sie 2014, 17:19 
VW wyjadacz forumowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sty 2014, 21:35
Posty: 203
Samochód: mk1
Rok produkcji: 1983
Zaawansowanie prac: 75%
szkoda że ja tak szybko nie moge tylko rata za oc mi przypomina że go mam :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 26 sie 2014, 13:14 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2014, 20:28
Posty: 79
Samochód: GOLF MK1
Rok produkcji: 75
Zaawansowanie prac: 25%
dziś wpadł do mnie nowiuśki szeroki hokej do MK1 :D

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOLF MK1 by KAPEC
Post: 30 sie 2014, 13:43 
kierowca VW Golf
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sie 2014, 20:28
Posty: 79
Samochód: GOLF MK1
Rok produkcji: 75
Zaawansowanie prac: 25%
dziś wyjechałem z garażu i zamontowałem hokej :D
jeszcze troszkę jest do zrobienia ale będzie to robione w miedzy czasie :D
na kierunkach bocznych na razie mam własnej roboty zaślepki muszę jakieś z neta zamówić zaślepki żeby to dobrze wyglądało bo kierunku nie chce :P


Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net